KONST / Litografier / Färglitografi 16162077
*
nr 1616 2077
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 98/110. Färglitografi, bildmått: 57x76 cm, yttermått inklusive ram: 75x92 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:45:06
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
nr 1616 2077
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 98/110. Färglitografi, bildmått: 57x76 cm, yttermått inklusive ram: 75x92 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



